Діалогова сигналізація СтарЛайн VS кодграббер – чи є шанс цифрового злому?

23 січня 2021

Відповіддю на запитання в заголовку буде коротке слово – «ні».

Дійсно, сигналізацію з діалоговим кодом StarLine неможливо розкрити або зламати навіть за допомогою найбільш просунутого пристрою для зчитування. Без будь-яких «але» і «якщо».

Хочете дізнатися, як так склалося історично? Експерти СтарЛайн підготували детальний матеріал про те, що таке діалогова сигналізація і на чому заснований принцип роботи даної системи.

Від статики до динаміки: в чому відмінність діалогового коду

Найперші сигналізації не відрізнялися хитромудрим шифруванням – існував певний набір кодів для виконання тієї чи іншої команди. Алгоритм простий і зручний, але, на жаль, абсолютно незахищений. Зчитати і повторно відтворити будь-яку команду можна було за допомогою цифрового кодграббера.

На зміну таким системам незабаром прийшли сигналізації з динамічним кодом, який змінювався після кожної команди. Однак складання шифру також відбувалося за певними алгоритмами, які безумовно повторювалися, тому злом подібного коду виявився лише питанням часу. Деякі автомобільні бренди навіть сприяли появі «мануфактурних» кодграбберов, так як встановлювали на нові автомобілі охоронні системи з однаковим шифруванням.


Як працює діалогова автосигналізация СтарЛайн


Безперервний пошук максимально надійного рішення призвів до появи сигналізацій з діалоговим кодом та індивідуальними ключами шифрування. У таких системах унікальний принцип кодування – не просто слова. Цифрова комбінація формується повністю в довільному порядку без будь-якої закономірності або повтору. Тому розгадати або прорахувати таке кодування не вдасться навіть за допомогою довершених зчитувальних пристроїв.

Досі непереможний: секрет діалогового коду СтарЛайн

У чому ж особливість такого способу шифрування? Замість того, щоб виконати команду після отримання сигналу, система йде більш складним шляхом: після отримання команди відбувається перевірка і підтвердження відправника. І лише потім виконується команда.

Діалогові сигналізації СтарЛайн використовують індивідуальний принцип кодування у всіх випущених моделях за замовчуванням. Це гарантія найвищого ступеня цифрового захисту автомобіля, на якому встановлена охоронна система даного бренду.

Окрім індивідуальних 128-бітних ключів шифрування сигналізації StarLine мають ряд сильних переваг, які зводять спроби злому електронним кодграббером до нуля:

  • «стрибаючі» частоти. Це не дозволяє «зловити» сигнал кодграббером на стандартній частоті 433 МГц;
  • пакетна передача даних;
  • мінімальний час збереження сигналу в порівнянні зі штатними сигналізаціями – менше 0,6 секунд. Будь-який сигнал, який буде йти після цього проміжку, автоматично сприймається системою як помилковий;
  • неможливість записати ключ ретранслятором через його довжину.

Також відзначимо, що незважаючи на більш складну перевірку команди з брелока, додаткову ідентифікацію «свого» брелока і формування довгого унікального ключа, вся дія займає частки секунди.

У підсумку, разом з появою унікальних діалогових сигналізацій автовласники отримали реальний шанс протистояти технічно оснащеним викрадачам. Максимальна надійність алгоритмів ніяк не вплинула на швидкість і зручність, при цьому можливості керування і контролю автомобіля значно розширилися завдяки ряду нових технологічних опцій.

Виробник охоронних систем StarLine гарантує безпрецедентний цифровий захист і надає гарантію 2 мільйони гривень від електронного злому. Як Ви розумієте, на даний момент сигналізацію СтарЛайн не зміг розкрити жоден реальний кодграббер.