Автосигналізація на Toyota Camry 2018-2021 років випуску – проект захисту від StarLine Україна

16 квітня 2021

Японські автомобілі Toyota вважаються зразком надійності. Вони зручні у повсякденних поїздках, поєднують комфорт та високі робочі характеристики. Саме тому Toyota – дуже поширений автомобіль в Україні, й саме за це його так люблять викрадачі.

StarLine пропонує комплексне рішення для захисту автомобіля від зловмисників. Розгляньмо, яка сигналізація доступна для Toyota Camry.

Три комплектації авто – та особливості їхнього захисту

На українському ринку наявні такі комплектації Toyota Camry:

 • На ключі
 • На кнопці «Старт-Стоп»
 • Гібриди

Також є автомобілі, привезені з США. З-поміж них частіше за все зустрічаються моделі на кнопці «Старт-Стоп».

Для коректного встановлення сигналізації на Toyota Camry для кожної з цих комплектацій StarLine розробив окремі прошивки. Різниця між ними мінімальна – відрізняється лише алгоритм використання шин даних. Якщо у моделі на ключі використовується і CAN, і LIN-шина, то в автомобілі-гібриді та моделі на кнопці «Старт-Стоп» здійснюється підтримка тільки по CAN. Також на автомобілі з кнопкою складніший алгоритм підключення центральних замків – та це не призведе до незручностей для власника під час повсякденного використання.

Однак ускладнення можуть виникнути під час встановлення сигналізації на американське авто. Окремі прошивки для них не створювались, і, хоча зазвичай прошивки для європейських автомобілів повністю працюють і з «американцями», у випадку невідповідності той чи інший функціонал сигналізації по CAN може не спрацювати.

Сигналізація StarLine для захисту від викрадення Toyota Camry

Преміум-автомобілі Toyota Camry дуже популярні у викрадачів – і не лише через престиж або ціну. Як показала практика, ці автомобілі дуже легко зламуються, а отже, стають легкою здобиччю.

Зловмисники можуть зламати штатну сигналізацію як за допомогою «вудки» – ретранслятора сигналу, так і під ’єднавшись до CAN-шини, яка у цих автомобілів виходить у фару. Відігнувши підкрилок, викрадач отримує доступ до цифрової шини та може зняти блокування.

Спеціалісти радять встановлювати на Toyota Camry сигналізації StarLine S66 или S96. Це сучасні системи, які використовують мітку для ідентифікації власника. Вони більш зручні, оскільки компактну мітку легше носити з собою у кишені чи сумці. Також є можливість встановити системи Е66 або Е96 – це брелокові системи.

Можливості сигналізацій StarLine S66 та S96

Існує три комплектації цих автосигналізацій для Toyota Camry:

 • StarLine S66 V2 BT 2CAN+4LIN GSM – сигналізація без автозапуску та без GPS антени;
 • StarLine S96 V2 BT 2CAN+4LIN GSM – з автозапуском, однак без GPS антени;
 • StarLine S96 V2 BT 2CAN+4LIN GSM-GPS – повна комплектація з автозапуском та GPS.

Автосалони Toyota частіше за все встановлюють останню комплектацію. В установчому центрі StarLine користується популярністю перший варіант + GPS антена. Розглянемо основні функції захисту та комфорту, які пропонують ці сигналізації.

Автозапуск

Популярна функція комфорту в наш час. Оскільки від початку вона є лише у S96, логічно, що більшість власників авто будуть прагнути встановити саме цю сигналізацію. Однак у Toyota від виробника передбачений запуск двигуна за CAN-шиною. Від дозволяє реалізувати автозапуск на сигналізації S66 без купівлі додаткового модуля. Врахуйте, що на таке встановлення здатні не всі майстри. У автосалоні його, швидше за все, не зроблять.

Безключовий обхід штатного іммобілайзера

Система дозволяє здійснити автозапуск без спеціального обхідника. У автомобілі не потрібно ховати другий ключ – за винятком американських комплектацій, у яких може бути інший іммобілайзер.

Блокування штатного радіоканалу

Обов’язкова опція для захисту від викрадення Toyota Camry, яку, на жаль, не роблять більшість автосалонів. Саме по собі блокування – нескладна процедура, і спеціалісти установчого центру StarLine знають як мінімум два способи її здійснити.

Автомобілі на кнопці «Старт-Стоп» також дозволяють заблокувати штатний радіоканал по CAN-шині. Для цього під час встановлення сигналізації у налаштуваннях ставлять відповідну відмітку. Однак це ненадійний спосіб, оскільки цифрова шина у Toyota вразлива для зловмисників. Вночі у дворі або на паркінгу без охорони викрадач може підключитися до CAN та змінити налаштування.

Валідація кнопками на кермі

Додатковий спосіб аутентифікації власника. Після того, як автомобіль зняли з охорони та відбулась авторизація за міткою (смартфоном у ролі мітки), власник має ввести особливий код кнопками на кермі. Інакше автомобіль заведеться, однак не зрушить з місця.

Відслідковування у реальному часі

Модуль GPS (додатковий або у комплекті, як у S96 V2 BT 2CAN+4LIN GSM-GPS) дозволяє слідкувати за переміщеннями авто онлайн у додатку або на сайті StarLine. Можна впізнати місцезнаходження автомобіля з точністю до кількох метрів та проконтролювати його маршрут.

Дотягування скла та складання дзеркал

І S66, і S96 дозволяють автоматично дотягувати скло по CAN-шині у всіх комплектаціях Toyota Camry. У автомобіля на кнопці «Старт-Стоп» (не гібриді) також можна організувати автоматичне складання дзеркал. Також доступне закриття люку по аналоговому підключенню.

Додаткові функції

У сигналізацію для Toyota Camry S96 та S66 можна додати мікрофон для прослуховування салону. Також, якщо на автомобіль встановили сигналізацію S66 та вирішили пізніше додати автозапуск – можна доповнити систему модулем автозапуску. Крім того, є можливість доповнити безбрелокові S96 та S66 антенним модулем частоти 868 Гц та під’єднати брелок.

Не лише сигналізація – інші способи посилити захист

Автосигналізація на Toyota Camry зуміє вчасно попередити власника про незаконне втручання та не дозволить завести автомобіль із салону. StarLine пропонує комплексний захист авто, який, у разі спроби викрадення, допоможе виграти більше часу для власника.

Замок капоту

Не дозволяє зловмиснику від’єднати клеми акумулятора і тим самим знешкодити сигналізацію, а також вкрасти цінні компоненти з-під капоту. На Toyota Camry встановлюються модельні замки капоту.

Радіореле R6

Якщо викрадач вимкнув сигналізацію StarLine, радіореле буде автономно керувати замком капоту та сиреною, а також блокувати двигун. Крім того, воно зчитує температуру двигуна. Якщо власник авто встановив сигналізацію S66 без автозапуску та реалізував запуск по CAN-шині – то датчика температури у такій сигналізації немає. У такому випадку радіореле R6 допоможе організувати запуск двигуна за температурою.

Іммобілайзер

Встановлюється у випадку, якщо власник не хоче встановлювати сигналізацію на Toyota Camry. Для автомобіля використовують іммобілайзери StarLine i95 або i95 ECO. На автомобілі з ключом встановлюється i95 ECO, на моделі з кнопкою «Старт-Стоп» (незалежно від того, чи це гібрид, чи ні) – i95. Іммобілайзер i95 також блокує штатний радіоканал.

Маяк

StarLine пропонує два види маяків для Toyota Camry. Маяк М15 – «закладка» розміром з пачку цигарок. Повністю автономний, більшу частину часу він перебуває у сплячому режимі та виходить на зв’язок у попередньо встановлений час. М17 під’єднується до бортової мережі, для його монтажу необхідний установник. Такий маяк має вихід на блокування двигуна, тому, якщо власник хоче мати можливість заглушити авто в разі викрадення та знати, де воно знаходиться – такий маяк стане добрим рішенням.

Звісно, функціонал маяків набагато вужчий, ніж у сигналізацій. Вони не оснащені датчиками удару чи нахилу і тому зрозуміти, що автомобіль викрадають, можна, лише побачивши на мапі її рух. Якщо на авто не встановлена сигналізація StarLine, рекомендуємо підключити маяк до сирени будь-якої іншої сигналізації. Тоді він зможе передати власнику сигнал тривоги.

Обидва маяки – М15 та М17 – оснащені датчиками руху. Як вони працюють? Маяк сканує рух автомобіля і, якщо він відбувається, надсилає власнику сповіщення. Такі сповіщення приходять через певні проміжки весь час, поки автомобіль рухається. У звичайному житті їх часто вимикають, однак ця функція може бути корисною, якщо автомобіль залишається на довгий час без руху (наприклад, поки його власник полетів у відпустку). У такому випадку, якщо автомобіль незаплановано зрушить з місця, його двигун можна буде віддалено заглушити.

Захист від викрадення Toyota Camry – слабкі місця

Як вже згадувалось, основне слабке місце Toyota Camry – доступна CAN-шина. Саме тому установники StarLine радить обов’язково зробити перепіновку роз’єму OBD II або в цілому блокувати CAN-шину. У такому випадку під час спроби підключення та переналаштування зловмисником сигналізація буде виконувати блокування двигуна. Блокування по CAN може використовуватися у якості додаткової – основну буде виконувати іммобілайзер або реле R6.

Блоки керування «мізками» автомобіля у Toyota Camry легко замінюються. Щоб встановити інший, зловмиснику достатньо видавити скло та замінити блок під бардачком. Не потрібно додатково підключати його, синхронізувати та вписувати серійні номери. У результаті автомобіль починає відкриватися чужим ключем та перестає «слухатися» власника. Щоб захистити блок управління установники виготовляють для нього спеціальний сейф, ключ від якого перебуває у власника. Такі сейфи іноді продаються в автосалонах або установчих центрах, це додаткова послуга під час монтажу сигналізації.

Охоронний комплекс StarLine для Toyota Camry – безпека та комфорт

Поєднання сигналізації на Toyota Camry з іншими охоронними компонентами (замком капота, маяком, радіореле) дозволяє створити багатосторонній захист Вашого авто. Такий комплекс відлякне зловмисника, змусивши обрати більш доступну ціль, та дозволить власнику виграти час, якщо викрадач не відступає від своїх намірів.

До інших можливих компонентів охоронного комплексу належать:

 • Нестандартні звукові сигнали (наприклад, п’єзосирена у салоні);
 • Бронювання скла (щоб не можна було видавити його та потрапити у салон);
 • Аерографія (виокремлює автомобіль популярної марки із натовпу);
 • Штирі у двері (не дозволяють зловмиснику легко відчинити двері та отримати доступ до блоку запобіжників, де можна прибрати блокування або замкнути CAN-шину);
 • Секретки на колеса (не дозволять швидко зняти та вкрасти їх).

StarLine постійно вдосконалює способи охорони автомобіля. Стійкість до перешкод, захищений діалоговий код та стабільна робота у широкому діапазоні температур робить сигналізації надійним способом вберегти Toyota Camry від викрадення.