Фірмові стандарти захисту від StarLine для квадроциклів – безпека в екстремальних умовах

31 серпня 2021

Любов українців до їзди за напрямками, які складно назвати дорогами, невикорінна. Тому феномен популярності квадроциклів не змогла зруйнувати навіть криза. Ринок же пропонує тільки одну альтернативу за рівнем адреналіну – кросовий мотоцикл, але його вимоги до підготовки водія набагато вищі.

Окрім універсальності квадроцикла, що дозволяє як покататися по багнюці, так і відправитися на риболовлю, цей транспорт постійно ризикує виявитися викраденим. Хоча вартість захисної системи часто становить всього 10-ту частину від загальної ціни квадроцикла.

 • Викрадення квадроциклів в Україні – оцінка ситуації;
 • Головні критерії вибору захисного обладнання;
 • Сигналізації для квадроциклів – пропозиції лідера;
 • Додатковий захист квадроциклів – бюджетна альтернатива;
 • Рекомендації для власників бізнесу – безпечна оренда квадроциклів.

Викрадення квадроциклів в Україні – оцінка ситуації

Кожен другий водій чув про квадроворів, які активно ведуть свою діяльність без страхів і побоювань: транспорт зникає навіть з гаражів приватних будинків і стоянок під охороною. Деякі власники самостійно прискорюють процес втрати, публікуючи фотографії з місця зберігання транспорту в соціальних мережах.
У межах України поширене більш ситуативне викрадення квадроциклів, наприклад:

 • евакуація на перевізнику, навантажувачі або тросі;
 • власник на природі відлучився подивитися захід сонця, під час чого його квадроцикл викрадається;
 • водія просто зіштовхнули з транспорту, на якому потім і їдуть зловмисники.

Побудова якісного захисту квадроциклів від викрадення – єдиний варіант залишитися при своєму хобі, не турбуючись про екстрені ситуації.

Головні критерії вибору захисного обладнання

Статус «екстремального транспорту» передбачає відразу кілька обмежень у виборі – обов’язково потрібні вологозахист і пилозахист, аби гарантувати стабільне функціонування в нестандартному середовищі (вода, бруд, пісок тощо). Інакше обладнання буде лише обтяжувати власника, змушуючи жертвувати задоволенням на користь захисту від викрадення.

Сигналізації для квадроциклів – пропозиції лідера

Сигналізація, в її звичному уявленні, не передбачена на цей тип транспорту, пов’язуючи це з повною відсутністю герметичності. Однак інженери StarLine розробили 2 спеціальні антикрадіжні системи для квадроцикла.

StarLine MOTO V66

Мотоіммобілайзер StarLine V66 імітує роботу односторонньої сигналізації:

 • несанкціоновані дії супроводжуються звуковими та світловими сигналами;
 • спроба викрадення перетинається блокуванням двигуна;
 • авторизація здійснюється по Bluetooth, використовуючи мітку з комплекту або смартфон.

Запропонована система StarLine для квадроцикла виключає відразу кілька поширених схем викрадення.

 • Якщо Ви відійшли від свого транспорту, ніхто не зможе скористатися моментом і завести двигун, оскільки мітка не знаходиться в зоні дії сигналізації;
 • Ви миттєво дізнаєтеся про завдання удару або спробу сісти/завести транспорт за звуковими й світловими сигналами;
 • Зацікавленість багажником, де можуть зберігатися цінні речі, також супроводжується звуками сирени.

Сигналізація для квадроциклів StarLine V66 повністю відповідає зазначеним вимогам, адже є герметичною, тому власник може сміливо підкорювати річкові перекати або безлюдні пляжі. Вологозахист стосується також мітки, яка витримує занурення під воду.


StarLine V66


Комплектація сигналізації для квадроцикла StarLine V66 включає:

 • Bluetooth-мітки (2);
 • головний блок;
 • герконовий датчик;
 • сирену;
 • запобіжник;
 • пластикову стяжку;
 • пластикову карту;
 • інструкцію.
П’єзосирену конче рекомендується встановлювати звуковим сповіщувачем вниз, щоб уникнути тривалого впливу вологи на пристрій.

Єдине обмеження в захисті цієї системи StarLine для квадроциклів – відсутність блокування двигуна на швидкості, а, отже, і режиму антипограбування. Категоричне рішення інженерів пов’язане із загрозою для життя, адже залишається ризик, що людина буквально перелетить через кермо.

StarLine MOTO V67

Мотоіммобілайзер StarLine V67 – охоронно-телематичний комплекс з рекордною економічністю, моніторингом в режимі реального часу та авторизацією через Bluetooth Smart. Головна відмінність цієї системи від сигналізації для квадроцикла StarLine V66 полягає в наявності маяка трекера M17.

Крім переваг, що притаманні StarLine V66, додатково присутні:

 • автоматичний online-моніторинг. Навантаження на евакуатор або спроба викрадення фіксується системою, активуючи моніторинг для швидких пошуків і звернення в поліцію. Власник може стежити за переміщенням транспорту в режимі реального часу зі смартфона або комп’ютера;
 • SMS-оповіщення про замах на безпеку квадроцикла;
 • вихід на блокування. Наявність М17 передбачає можливість примусового блокування двигуна (навіть на швидкості), надсилаючи команду К+ (для вмикання) або К- (для вимикання). До під’єднання доступний ще й інший функціонал, наприклад робота світла.

Процес встановлення сигналізації на квадроцикл StarLine V67 повинен включати ізоляцію дротів (роз’єму) маяка М17, аби вони не контактували з вологою.


StarLine V67Додатковий захист квадроциклів від викрадення – бюджетна альтернатива

Наявність пошукових маяків у складі захисного комплексу часто є ключовим рішенням. Один цей пристрій допоможе виявити власний транспортний засіб на місцевості.

Маяк трекер StarLine M17 GPS-ГЛОНАСС

StarLine М17 – маленький пошуковий трекер для відстеження місця знаходження транспорту. Можливі 3 варіанти використання цього пристрою:

 • самостійно. Буде присутнє блокування, моніторинг і датчик руху. Якщо транспорт довгий час знаходиться за містом, а хтось вирішив покататися на ньому – Ви дізнаєтеся про вмикання запалювання й початок руху;
 • додавання до StarLine V66. Під час користування іммобілайзером є можливість доукомплектувати захист маяком, тобто Ви отримаєте систему StarLine V67, але поетапно. Може знадобитися оновлення ПЗ, щоб пристрій працював як виносний GSM-модуль, для чого рекомендується встановлювати обладнання в перевірених установчих центрах;
 • комплектно зі StarLine V67. Цей варіант вже був розглянутий, забезпечуючи повне сполучення пристроїв.


StarLine M17


GPS/GSM маяк StarLine M15

Starline M15 ECO – автономний пошуковий маяк, що є найбільш бюджетним і простим варіантом сигналізації. Він за будильником (встановлюється заздалегідь власником) надсилає повідомлення з координатами, гарантуючи й відповідну реакцію на спрацювання датчиків руху. Наприклад, якщо хтось активував двигун, і почав рух на квадроциклі – прийде повідомлення.StarLine M15


Наполегливо не радимо використовувати моніторинговий режим в М15, якщо Ви не перебуваєте на відстані декількох хвилин їзди або приблизно 200 метрів до пристрою.Є ймовірність, що розрядяться батарейки, після чого Ви втратите зв'язок з маяком.
Безкоштовний супутниковий моніторинг транспорту StarLine Online – детальний розбір

Рекомендації для власників бізнесу – безпечна оренда квадроциклів

Транспортно-розважальний бізнес регулярно потрапляє в неприємні ситуації, більшість з яких приносять грошові збитки. Причиною може стати як необачність клієнтів, так і хитрощі викрадачів.

Що пропонують фахівці StarLine для квадроциклів, які здаються в оренду?

StarLine V67, маючи моніторинг, якусь імітацію сигналізації та іммобілайзер, вважається найбільш посиленим варіантом для власників бізнесу, якщо дозволяє бюджет. У стандартних ситуаціях, коли водій (клієнт) відлучився від транспорту, залишається ризик викрадення, який усуває іммобілайзер у системі. Клієнт віддаляється – двигун блокується – викрадення (у звичному розумінні) неможливе.

Встановлення одного трекера М17 забезпечить моніторинг, що теж допоможе вирішити низку складних випадків. Аналогічний початок історії, коли водій вирішив прогулятися пішки, під час чого викрадають квадроцикл. Клієнт зобов’язується сплатити штраф, якщо це передбачено правилами, але подальші пошуки повністю покладаються на Вас. Безумовно, з трекером квадроцикл буде знайти набагато легше.

Якщо Ваш бюджет дуже обмежений, скористайтеся маяком Starline M15, який в екстрених випадках стане «планом Б».

Повноцінний захист квадроцикла – прерогатива професіоналів

Транспорт, до якого типу він би не належав, потребує якісного захисту, а висока популярність лише зміцнює цю вимогу. Дібрати коректну сигналізацію на квадроцикл, враховуючи особисті вимоги й бюджет, допоможуть фахівці інтернет-магазину StarLine.

! Системи MOTO V67 і MOTO V66 мають картку з PIN-кодом для авторизації, який необхідно запам’ятати. Код складається з 4 цифр, здатних зняти блокування двигуна без мітки/смартфона!