Гнучка архітектура сучасного модельного ряду охоронних систем StarLine

02 вересня 2015

Як провідний виробник охоронних систем для автомобіля, компанія StarLine одною з перших ввела гнучку архітектуру у власні розробки. Це дозволило збирати автосигналізації з набором тих функцій, яких потребує кожний окремий клієнт – гнучка архітектура в дії.

Це чимось схоже на системний блок звичайного ПК. Беремо основну плату, на неї встановлюємо додаткові модулі, під’єднуємо зовнішні блоки та цим досягаємо розширення можливостей системи в цілому.

Чому гнучка архітектура є кращою?

Ряд переваг можна помітити, навіть не аналізуючи документацію:

  • Віднині можна обрати будь-яку сучасну охоронну систему StarLine з будь-якої серії (окрім StarLine A61, StarLine A91 – у них модульна архітектура не була передбачена);
  • Невелика вартість базової комплектації дозволяє встановити автосигналізацію StarLine з «прицілом у майбутнє»;
  • Усі додаткові функції, такі як GPS антена, GSM/GPRS модуль, 2CAN або 2CAN-LIN модуль можна докупити та встановити окремо – це зручно, якщо покупка всього цього одночасно з тих чи інших причин поки що не планується;
  • Немає необхідності кожного разу під час модернізації змінювати підключення у проводці. Вся модернізація являє собою встановлення невеликої плати – модуля в основну плату сигналізації. Наступне налаштування активує додаткові пристрої.

Гнучку архітектуру підтримують такі системи StarLine:

  • З автозапуском: A93, А94, B94, D94, E90;
  • Без автозапуска: А63, А64, В64, D64, E60.

Що являє собою гнучка архітектура StarLine?

Розглянемо гнучку архітектуру StarLine на реальному прикладі.

Фотография платы без модулей автосигнализации StarLine 4 поколенияДля цього ми візьмемо стандартний блок системи StarLine 4-го покоління, знімемо кришку та виймемо плату. До речі, діставання плати з корпусу не призводить до втрати гарантії, бо це необхідно для встановлення модулів. У «голому вигляді» центральна плата StarLine являє собою основу конструктора. На ній ми можемо розгледіти роз’єми для CAN модуля, GPS модуля та вихід на цифрову антену GPS приймача. Це все добре видно на фотографії.

Фотография платы с 2CAN модулем автосигнализации StarLine 4 поколенияПід час встановлення CAN модуля ми отримуємо можливість спілкування бортового комп’ютера автомобіля та центрального процесора нашої охоронної системи за цифровою CAN шиною. Сигналізація отримує інформацію від вбудованих датчиків автомобіля, обробляє її та керує виконавчими механізмами (центральний замок, замок капота, склопідйомники, механізм приводу люка). Застосування CAN модуля дозволяє обійтись без значного втручання у проводку автомобіля, підвищити надійність роботи системи (менше зкруток та дротів), отримати більше можливостей для контролю та управління автомобілем.

Фотография платы с 2CAN и GSM модулями автосигнализации StarLine 4 поколенияУ наступний роз’єм ми встановлюємо GSM модуль StarLine – і перед нами відкривається перелік додаткових можливостей завдяки каналам зв’язку GPRS та GSM. Система отримує додаткові канали сповіщення власника про стан автомобіля. Реалізується дистанційне керування системою за телефоном та через спеціальний захищений сайт StarLine. Визначення координат автомобіля відбувається за базовими станціями GSM з передаванням цієї інформації власнику. Точність визначення координат сильно залежить від кількості базових станцій та може бути незадовільною.

Фотография платы с 2CAN, GSM и GPS модулями автосигнализации StarLine 4 поколенияПодальша модернізація системи якраз і націлена на підвищення точності визначення координат. Для цього інженери StarLine застосували мережі GPS/ГЛОНАСС. Антена для мереж GPS/ГЛОНАСС підключається до роз’єму у блоці. Встановлення цієї антени дозволяє значно збільшити точність визначення координат об’єкта, що спрощує контроль та пошук автомобіля.

Чому радять оснастити власну систему одразу під час встановлення або замовлення у магазині?

Попри те, що виробник додає до своїх продуктів детальне керівництво з налаштування та експлуатації, більшість власників авто самостійно не ризикують виконувати встановлення додаткового обладнання, а довіряють цю роботу професіоналам. Звісно, це все вимагає часу, поїздок до установчого центру та додаткових матеріальних витрат. Тому й рекомендують встановлювати одразу всі додаткові модулі, якими було вирішено доукомплектувати систему.

У підсумку:

Виробник охоронних систем та комплексів StarLine готовий надати вирішення практично усіх питань, пов’язаних з охороною, завдяки застосуванню гнучкої архітектури власної продукції. Окремо варто відзначити, що вся продукція StarLine сумісна між собою та дозволяє встановлювати та налаштовувати як основні, так і дублюючі охоронні системи будь-якої конфігурації. Завдяки гнучкості та великій кількості налаштувань охоронні системи StarLine сумісні з більшістю штатних охоронних систем автомобілів.

Усе це дозволяє встановити надійну охоронну систему будь-якої складності на кожен автомобіль.