Як обрати іммобілайзер StarLine

29 листопад 2017

Найбільш надійний засіб проти викрадення – це імобілайзер. І хоча усі сучасні авто обладнані штатним імобілайзером, який блокує запуск двигуна без рідного ключа-мітки, вони піддаються різноманітним способам відкриття. Одні можливо зламати за допомогою кодграбера, інші ж за участі системи «довга рука» або «вудка». Імобілайзери StarLine неможливо відкрити, бо вони використовують аналогічний до сигналізацій діалоговий код з індивідуальними ключами шифрування та постійно стрибаючою частотною складовою.

Типи імобілайзерів:

  • Аналогові
  • Цифрові

Аналогові

Встановлюються у розрив власне ланцюга та виконують роль вимикача/вмикача (залежно від встановлення НЗ або НР). Їх можна встановити взагалі на будь-яке авто, просто обравши необхідну точку підключення. Відрізняються вони додатковим функціоналом та комплектацією.

  • i95 ECO – повноцінний імобілайзер з міткою;
  • i95 – аналогічно, однак додана функція «вільні руки» (можна підійти до авто і ЦЗ або замок капоту відкриються/відійти – закриються);
  • i95 LUX – аналогічно, однак ще додається виносний блок управління, що підвищує прихованість встановлення (немає зумера, який іде дротом до власне блоку іммо) та зручність управління/налаштування завдяки кнопці та USB-роз’єму.

Але є одне «але»: i95 та i95LUX не можна встановлювати з функцією «вільні руки» на ЦЗ після автосигналізації, оскільки вона не розумітиме, що це Ви, та буде подавати сигнал тривоги у момент спрацьовування функції «вільні руки» під час відкриття дверей. З цієї причини функцію «вільні руки» встановлюють на замок капота.

Також за допомогою цього функціоналу можна зробити блокування штатного радіоканалу за умови зникнення мітки, щоб у зловмисника була відсутня можливість відкрити машину передбаченим із заводу способом.

Цифрові

Головна особливість полягає у тому, що їхнє блокування відбувається через штатні команди автомобіля завдяки підключенню до CAN-шини. Для встановлення необхідно обов’язково перевіряти підтримку конкретного авто, на відміну від аналогових, однак при цьому перелік можливостей набагато ширший – наприклад, за допомогою імобілайзера можна реалізувати дотягування скла у дверях, управління ЦЗ та навіть блокування штатного радіоканалу без будь-яких додаткових підключень/втручань у електроніку авто! Між собою імобілайзери відрізняються комплектацією.

  • i96 CAN Smart – найпростіший цифровий імобілайзер StarLine, основною відмінністю є відсутність будь-яких міток у комплектації. Основний брелок підшивається до Вашого смартфона за протоколом BLE (Bluetooth Low Energy), після чого телефон виступає у ролі мітки. Авторизація відбувається як за міткою, так і за штатними кнопками авто (обов’язково треба перевіряти, чи є підтримка). У комплекті лежить аналогове реле блокування;
  • i96 CAN ECO – відрізняється від попереднього лише одним – у комплектації лежить одна мітка BT;
  • i96 CAN – імобілайзер з подвійним блокуванням – за CAN-шиною та одночасно за аналогом через додаткове цифрове реле (в цьому відмінність від попередніх комплектацій – обмін інформацією між реле та основним блоком іммо йде у закодованому варіанті) StarLine R4 (лежить у комплекті);
  • i96 CAN Lux – аналогічно, однак замість дротового реле StarLine R4 лежить бездротове реле StarLine R6.