Реалізація обходу штатного імобілайзера для дистанційного запуску двигуна

12 квітня 2017

Багато автовласників знають про таку функцію у автосигналізації StarLine як «автоматичний або дистанційний запуск двигуна», однак, на жаль, не всі при цьому враховують такий момент: у всіх сучасних автомобілях є штатний імобілайзер, який блокує запуск двигуна без рідного ключа/мітки. Оскільки функція дистанційного або автоматичного запуску двигуна передбачає, що власника авто немає у салоні, то й запуск буде неможливим. Для того, щоб імітувати присутність ключа/мітки у автомобілі, використовують обхідник штатного імобілайзера.

Типи обхідників:

  • Ключовий;
  • Безключовий.

Ключовий обхідник імобілайзера – необхідно вкласти всередину ключ/мітку або дублікат чипа. Власне пристрій ховається у авто та в момент дистанційного або автоматичного запуску двигуна з чипа всередині обхідника буде зчитуватися інформація та передаватися до штатного імобілайзера.

Типи ключових обхідників:

  • Для автомобілів, запуск яких відбувається від ключа – StarLine BP-03;
  • Для автомобілів, запуск яких відбувається від кнопки Start/Stop – StarLine BP-06 (для першого випадку також можна використовувати).

Безключовий обхідник імобілайзера – немає необхідності ховати щось всередині. Весь алгоритм відбувається на програмному рівні. Зчитування даних відбувається аналогічно до ключового.

Типи безключових обхідників:

  • За допомогою CAN/Lin-шини;
  • За допомогою додаткового обладнання.

Перший варіант найцікавіший для користувача – функція iKey – нічого докуповувати не потрібно, нічого вкладати теж. Весь процес відбувається напряму за штатними командами завдяки сигналізації з CAN/Lin-шиною. Однак, на жаль, перелік таких автомобілів вузький. Як правило, це Toyota, Lexus, Kia, Hyundai – конкретно про Ваш автомобіль завжди можна дізнатися у наших консультантів-продавців до того, як придбати автосигналізацію StarLine.

Другий варіант є більш гнучким – перелік авто ширший та, як правило, алгоритм роботи більш цікавий для установника, бо у власне обхідниках є ще й додаткові функції. Наприклад, на нашому сайті Ви можете побачити обхідники торгової марки Fortin (EVO-Key и EVO-ALL, які відрізняються підтримкою авто та функціоналом).

То який обрати?

Найбільш правильний варіант – це звернутися до нас, щоб ми перевірили усі варіанти, які можливі для Вашого авто, та далі приймати рішення, виходячи з Ваших бажань. Наприклад, на одному автомобілі може бути варіант використання StarLine BP-03 (ключовий обхідник іммо) та Fortin EVO-ALL (безключовий обхідник іммо), у такому випадку власнику авто доводиться обирати, виходячи з власних побажань та фінансових можливостей, бо пристрої знаходяться у різних цінових категоріях. Однак завжди необхідно розуміти, що присутність ключа від авто в обхіднику, схованого в салоні авто, навіть за наявності автосигналізації StarLine, все ж не зовсім безпечно або, як мінімум, не завжди можливо – багато страховий компаній вимагають наявності двох ключів на руках власника авто, а дублікат чипа часом коштує дорожче за безключовий обхідник.