Сервісна кнопка Valet StarLine: принцип роботи та поширені зони розміщення

28 жовтня 2021

Представники сучасних автомобільних сигналізацій, до яких безпосередньо належать охоронні системи StarLine, обладнані невіддільним елементом – кнопкою Valet. Факт її наявності, як і подальше використання, сприяє суттєвому підвищенню надійності захисту та безпеки самого авто.

Однак взаємовідношення власників і цього компонента має певну недомовленість, пов'язану з ігноруванням, необізнаністю або невдалими пошуками розміщення. Кажучи простими словами, фахівцям постійно надходять питання: що таке кнопка Valet? як виглядає кнопка Valet? як знайти кнопку Valet?

Starline Valet

Навіщо потрібна кнопка Valet в сигналізації StarLine?

Розглянутий пристрій має значущу вагу для повноцінного функціонування всієї системи, дозволяючи розв’язати відразу 3 важливих завдання:

 • екстрене зняття автомобіля з режиму охорони;
 • переведення в режим програмування;
 • прописування брелока/мітки.

Зверніть увагу, що для виконання першого пункту зі списку необхідно знати індивідуальний код екстреного зняття з охорони. Детальний алгоритм дій вказано в статті «Що робити, якщо сигналізацію необхідно зняти з охорони, а брелока немає

Як виглядає кнопка Valet StarLine?

Під час розвитку технологій бренд удосконалював свої системи, видозмінюючи комплектації охоронних систем різних поколінь. Вплинуло це і на кнопки Valet в сигналізаціях StarLine.

1-5 покоління StarLine

Сигналізації, що входять до вказаної градації, обладнані елементом, який складається з чорного блоку та червоної кнопки. Їх характерною особливістю є стандартний код екстреного зняття (у 5 поколінні з заводу індивідуальний код), чия заміна вкрай рекомендована.

StarLine A93

Автосигналізація StarLine A93

Бюджетні сигналізації стороннього (китайського) виробництва не підтримують можливість створення індивідуального коду.

Приклад систем: StarLine A93, StarLine A94.

3 покоління StarLine з позначкою «v2»

Кнопку Valet зі світлодіодом вбудували в модуль приймальника (трансівер), де вже присутній датчик удару й нахилу.

StarLine A63 V2

Автосигналізація StarLine A63 V2

Приклад систем: StarLine A63 V2, StarLine A63 v2 2CAN-2LIN ECO, StarLine A93 v2 2CAN-2LIN ECO.

6-7 покоління StarLine

Сучасні сигналізації StarLine з заводу мають індивідуальний код екстреного зняття. Обладнані вони найбільш комфортними кнопками Valet, які скромністю габаритів нагадують найперші екземпляри. Однак естетика зовнішнього вигляду помітно покращилася.

StarLine A97 BT 3CAN+4LIN

Автосигналізація StarLine A97 BT 3CAN+4LIN

Приклад систем: StarLine A97 BT 3CAN+4LIN, StarLine E96 V2 ВТ 2CAN+4LIN ECO, StarLine S66 V2 BT 2CAN+4LIN GSM.

Як знайти кнопку Valet систем StarLine?

Історія охоронних систем нагадує про більшість сигналізацій того часу, які змушували власників вдаватися до неймовірних хитрощів, вигадуючи неординарні та надійні місця для зберігання кнопки Valet. Пов'язано це було з недосконалістю алгоритму захисту: для викрадення машини необхідно було увімкнути запалювання і натиснути стандартний код на кнопці (яким була цифра 3), а іноді достатньо було одного натискання на кнопку. Отже, рішення купити автомобіль з сигналізацією на вторинному ринку автоматично має супроводжуватися запитаннями до власника про розміщення кнопки.

Де може бути кнопка Valet в сучасних сигналізаціях StarLine?

Кнопки Valet без антени (всі, крім 3 покоління з позначкою «v2») мають широкий вибір популярних і можливих місць, до яких вдаються установники:

 • блок запобіжників з лівого боку (під пластиковою бічною панеллю);
 • під кермовою рейкою (кожух часто стає орієнтиром для пошуку кнопки Valet);
 • під торпедо в місці, де знаходиться роз'єм OBD. Варто лише пройтись рукою внизу, вздовж торпедо;
 • дрібні кишені в автомобілях представницького класу;
 • бардачок;
 • під сидінням водія;
 • підлокітник;
 • під стійкою ліворуч;
 • на торпедо зліва (цей спосіб є ненадійним (нагрівання торпедо провокує відклеювання), тому радимо змінити місце встановлення).

Найбільш поширене місце, де можна знайти кнопку Valet – лобове скло.

Кнопки Valet з антеною (3 покоління з позначкою «v2») встановлюються на лобовому склі. Але тут необхідно простежити за напрямком антени, віддаючи перевагу оптимальному боковому розташуванню.

Загальні рекомендації фахівців щодо експлуатації кнопки Valet

 • Обов'язково запам'ятовуйте код екстреного зняття з охорони.
 • Дізнавайтеся заздалегідь розташування кнопки й код, встановлений салоном, установниками або попереднім власником.
 • Якщо машина несподівано переходить у режим тривоги, спочатку змініть батарейки, після чого – в разі актуальності – вже можна вдаватися до екстреного зняття з охорони.
 • Отримуючи машину зі встановлення сигналізації, проходьте з майстрами алгоритм навчання роботи з системою, що завжди роблять фахівці StarLine.

Вся відповідальність за коректну експлуатацію, а значить і кінцевий захист, повністю покладається на власника, у зв'язку з чим рекомендуємо вивчити наявний функціонал Вашої сигналізації. Отже, розібратися з виниклими питаннями необхідно відразу, довіривши це фахівцям інтернет-магазину StarLine.