Сигналізація з автозапуском – навіщо вона потрібна, специфіка, переваги та недоліки вибору

03 червня 2015

Чому важливий дистанційний запуск двигуна

Обов’язково треба враховувати специфіку вітчизняного клімату з доволі суворими морозами та регулярними примхами погоди.

Тому всі ми мріємо зануритися у атмосферу комфорту й теплоти, одразу сівши у власний автомобіль. Так вдається значно зекономити цінний час та підвищити загальний комфорт від кожної поїздки.

Улітку ж цей функціонал також буде корисним – з’явиться можливість охолодити салон завдяки роботі кондиціонера або клімат-контролю.

Можна індивідуально налаштувати спрацьовування двигуна завдяки періодичному запуску за встановленим таймером. За рахунок більш точного контролю виявляється турботливе ставлення до ресурсу системи запуску. Завдяки попередньому прогріву двигуна перед основним навантаженням вдається подовжити ресурс його експлуатації.

Як реалізується автоматичний запуск двигуна

Модулі автозапуску, які зазвичай пропонуються у комплекті разом з охоронною системою, є виносним силовим блоком. Передвстановлений алгоритм управління силовим модулем у основному блоці автомобільної сигналізації.

Нагадуємо, що практично всі автовиробники наполягають на передпусковій підготовці транспортного засобу. Зокрема, варто поставити авто на ручне гальмо та нейтральну передачу. Саме це положення робить неможливим ризик, що автомобіль поїде.

Подібне положення обов’язково контролюється встановленими датчиками. Якщо не була забезпечена правильна підготовка, автозапуск виявиться недоступним. Після виконаної підготовки можна залишити автомобіль та активувати сигналізацію.

Для запуску двигуна слід скористатися комбінацією клавіш на брелоку (відправка голосової команди або SMS за телефоном для GPRS, GSM сигналізацій для авто).

Відбувається автозапуск двигуна з виконанням наступних операцій:

  • Активізується обхідник імобілайзера;
  • Вмикається запалювання автомобіля;
  • Прокручується стартер.

Якщо не вдалося з першого разу запустити двигун, відбувається кілька спроб. Якщо й вони не мали успіху, тоді на телефон або брелок сигналізації буде направлена інформація про факт невдалої спроби.

Наскільки автозапуск небезпечний для захисту від викрадення авто

Робота з автозапуском практично не призводить до додаткових ризиків викрадення автомобіля, оскільки надійна охорона продовжує діяти для капота, дверей, багажника автомобіля. У разі спроб зламування відбувається блокування двигуна, власне ж автомобільна сигналізація починає працювати у режимі «паніка».

Встановлення сигналізації з автозапуском двигуна у будь-якому разі повинне відбуватися у надійному, перевіреному центрі, який несе відповідальність за результат. Тому що на практиці наслідком неправильного підключення сигналізації стають серйозні проблеми для ефективного захисту транспортного засобу.

Сучасні принципи автоматичного запуску

Ефективна робота з мережами GSM. Завдяки роботі з телефоном та інтернет-додатком для управління автозапуском суттєво зростає загальний комфорт роботи з цією функцією:

  • Значна відстань для передачі сигналу – по всій території, на якій діє GSM мережа;
  • Висока ступінь інформативності – з передачею на смартфон детального звіту про стан автомобіля та статус охорони.

Підключення безключового обхідника імобілайзера Fortin

Щоб зберегти первісний стан обох ключів з чипами, треба буде скористатися модулями безключового обходу імобілайзера.

Робота зі штатним імобілайзером стає перешкодою для запуску двигуна за відсутності ключа біля замка. Для подібного «обману» захисту використовуються обхідники імобілайзера.

Принцип електронного модуля Fortin пропонує повноцінну взаємодію з блоком управління транспортним засобом із програмним відключенням імобілайзера, якщо буде автоматично запущений двигун.

Під час роботи з безключовими модулями обходу імобілайзера не виникає негативних наслідків для повноцінного захисту двигуна. Тому що не доведеться залишати запасний ключ або чип в автомобілі, який може знадобитися викрадачам.

Наскільки важлива автомобільна сигналізація з автозапуском двигуна

Завдяки автоматичному запуску двигуна значно підвищуються стандарти комфорту експлуатації авто. У тому числі, він дарує бажаний ефект теплого салону, прогрітого двигуна. Отже, якщо плануєте купити сигналізацію на авто без автозапуску, реалізувати його потім буде неможливо.

Щоб реалізувати подібну функцію у подальшому, знадобиться:

  • Зробити ще одну покупку – зараз вже купити сигналізацію на автомобіль з автозапуском;
  • Замінити проводку старої системи, замість якої встановлюється інша з комплекту нової системи;
  • Замінити блоки, брелоки.

У такому випадку знадобиться фактично заплатити за другу сигналізацію, також будуть витрати на роботу з перевстановлення системи. Тому краще одразу звернути свою увагу на варіант з автозапуском.