Захист автомобілів VAG Group від викрадення – авторське доопрацювання вразливостей, залишених виробником

03 серпня 2019

Німецька якість, вражаючий ресурс двигуна, антикорозійна обробка від виробника – ось причини світової популярності автомобілів концерну VAG.

Однак ці корисні якості автомобілів цікаві не лише сумлінним покупцям, які планують потурбуватися про комфортні поїздки для себе та близьких.

На жаль, автомобілі Volkswagen, SEAT, Audi та Skoda від концерну VAG традиційно входять також у рейтинги моделей, які найчастіше викрадають через попит на чорному ринку транспорту та запчастин.

Здавалось би, ситуацію має виправити захист від викрадення, над постійним розвитком якого постійно працюють німецькі інженери VAG Group. Однак світовий досвід та дані випробувань підтвердили – навіть німецькі стандарти опиняються під загрозою.

$40 для викрадення автомобілів Volkswagen Group

Не знайти улюблене авто на постійному місці – страшний сон кожного власника. Англійські аматори наочно довели – достатньо пристрою за $40 та лічених секунд, щоб отримати доступ до автомобіля та поїхати.

Причина зовсім не у викраденні ключів або вивозу автомобіля на евакуаторі – ці методи зараз майже не використовуються, займаючи не більше 1-2% у загальній статистиці викрадень.

Вони узагалі не знадобляться, бо зараз зловмисники можуть досягнути мети набагато простіше – достатньо пристрою за $40. Дослідники з Бірмінгема наочно продемонстрували, що впоратися із підготовкою такого пристрою може будь-який хакер-аматор або викрадач-початківець за лічені години. У результаті він отримає гаджет, який здатен впоратися із захистом автомобілів Volkswagen и Skoda старих поколінь.

На практиці ж викрадачі орудують не любительськими пристроями, а сучасними ретрансляторами вартістю близько $20 тисяч з базою інформації про коди та сигнали останніх поколінь автомобілів VAG.

За допомогою ретранслятора зловмисник зчитує та передає сигнал назад до автомобіля – може не лише відчинити двері, а й завести двигун без будь-яких обмежень.

Причиною небезпечної проблеми є вади у технології безключового доступу. Попри прискіпливість уважних німецьких інженерів у питаннях захисту вона виявилась доволі вразливою.

Оскільки працює з радіосигналом, який містить лише кілька комбінацій кодів. Якщо вдасться ретранслювати усі комбінації, можна з успіхом зламати будь-який з автомобілів VAG.

Проблема вже виявилася більш ніж у 100 мільйонів автомобілів під марками Volkswagen, SEAT, Audi та Skoda. Також подібна вразливість виявлена і в мінівені Ford Galaxy, заснованому на концепції Volkswagen Sharan.

Для вирішення проблеми та підпору штатного радіоканалу у нашій роботі використовується додатково встановлена система проти викрадення StarLine. Управління відбувається за додатковим брелоком – міткою, яка повинна зберігатися окремо від штатної.

Автомобіль зможе почати рух лише за умови, що така мітка знаходиться поблизу.

Для роботи мітки використовується інша частота передачі даних, яка сильно відрізняється від штатної, із захищеним діалоговим кодом. Враховуючи захищеність обладнання StarLine від будь-яких відомих на сьогодні кодграберів (з фінансовою гарантією від виробника), шанси на зчитування зводяться до нуля.

Охоронний комплекс на базі StarLine розширений додатковими засобами захисту:

  • Електромеханічні замки капота для захисту від доступу до підкапотного простору, блоку управління блокуванням двигуна та дорогому комплектуванню;
  • Підкапотний блок управління, який блокує двигун та керує замками капота;
  • Блокування підкапотного простору виконане приховано від сторонніх поглядів, замаскована під штатну проводку двигуна.

Робота з урахуванням примхливої електроніки та гарантійних вимог Volkswagen Group

Концерн VAG критично ставиться до будь-яких спроб втрутитися у електронні блоки власних автомобілів. Найменші сліди необґрунтованого втручання можуть загрожувати позбавленням гарантійного обслуговування.

Тому приватні сервісні центри не готові братися за роботу, а штатної сигналізації VAG недостатньо для повноцінного захисту від викрадення. Вибратися з подібного зачарованого кола пропонують спеціалісти StarLine Україна.

Відсутність «чеків», збоїв електричного обладнання, робота лише з необхідними компонентами та обов’язковим урахуванням рекомендацій виробника. Такий вивірений підхід готові запропонувати лише кілька майстрів на українському ринку. І ми пишаємося, що деякі з них опинилися у нашому колективі.

Результати встановлення на базі сигналізації StarLine

  • Стійкість до будь-яких відомих на сьогодні кодграберів. Фірмові алгоритми StarLine на варті безпеки Вашого автомобіля;
  • Відсутність збоїв та помилок у будь-яких електронних блоках автомобіля;
  • Не наражаємо на небезпеку гарантію на автомобіль;
  • Інформаційний супровід на кожному кроці нашого співробітництва;
  • Захист не лише від викрадення, а також і від виймання злочинцями фар, акумулятора та іншого дорогого комплектування, до якого може бути отриманий доступ із підкапотного простору.
  • ,