Автоматичний і дистанційний запуск двигуна від StarLine: приховані можливості, умови та сценарії

21 жовтня 2021

Теоретичні аспекти питання автозапуску проігноровані навмисно, пропонуючи Вам ознайомитися з ними в ранній статті блогу «Сигналізація з автозапуском – навіщо вона потрібна, специфіка, переваги й недоліки вибору».

Переконавшись у надійному захисті транспорту, який раніше був єдиним критерієм при виборі сигналізації, запити активно зрушили в бік їх функціонального наповнення. Заслуженим лідером в останньому питанні став саме автозапуск двигуна.

Базова інформація про автозапуск StarLine

Стандартна тривалість автозапуску двигуна становить 15 хвилин. Але цю умову багато автовласників можуть оскаржити (продовжити) в налаштуваннях.

*Недоступно для транспорту з базовими 15 хвилинами, де запуск двигуна був реалізований по CAN-шині, наприклад, в ряді моделей Toyota і Lexus.

 • Тривалість запуску двигуна може становити від 3 до 60 хвилин.
 • Максимально доступний (загальний) час роботи двигуна при автозапуску – від 3 до 60 хвилин.
 • У додатку можна власноруч зняти будь-які обмеження за часом, забезпечуючи роботу до моменту самостійного глушіння двигуна.

Дистанційний запуск двигуна в системах StarLine

Можливість завести двигун, перебуваючи далеко від нього, актуальна завжди, проте в сезон зимового прогрівання вона переживає особливий пік. Очевидно, що одиниці виявлять бажання власноруч проводити цю процедуру.

Способи дистанційного запуску двигуна, доступні власникам систем StarLine:

 • брелок;
 • телефон (дзвінок, SMS, фірмовий додаток);
 • ПК або планшет (супутниковий охоронно-моніторинговий сервіс).

StarLine A93 GSM

Автосигналізація StarLine A93 GSM

Якщо брелок все ж обмежує власника своєю дальністю роботи, припускаючи дистанцію до 800 м, то використовувати смартфон або сервер можна з будь-якої відстані, аж до різниці в країнах.

Автоматичний запуск двигуна в системах StarLine

Реалізація функції автозапуску дозволяє буквально підлаштувати роботу транспорту під власний графік і ритм життя. Можливо, звучить складно та абстрактно, але у використанні все виявляється вкрай простим, комфортним і незамінним. Той випадок, коли до хорошого швидко звикаєш.

StarLine пропонує 4 програмовані способи автозапуску:

 • будильник;
 • температура двигуна;
 • періодичний запуск (інтервал часу);
 • напруга АКБ.

Автозапуск за будильником

Виробник StarLine пропонує 3 будильники, які встановлюються на певний час і дні тижня.

Ситуативний приклад

Бажаючи прогрівати автомобіль з ранку перед відправленням на роботу, можна встановити будильник за 20 хвилин до виходу, наприклад, на 7:40 Пн-Пт. Або ж, навпаки, перед закінченням робочого дня – на 17:40 Пн-Пт.

Автозапуск за температурою двигуна

Контроль за працездатністю двигуна допоможе реалізувати автозапуск, до завдань якого входить активувати силовий агрегат при досягненні встановленої заздалегідь позначки температури.

Важливість функціонала відзначається в період зимових морозів, коли можливість будь-яких поїздок опиняється під великим питанням.

StarLine передбачає наступний діапазон температури: від -40 °C до +10 °C.

Розглянутий вид автозапуску доступний тільки для власників систем з датчиком температури двигуна в комплектації. В іншому разі (з сигналізаціями, назва яких починається цифрою 6) необхідно додатково купити реле R6 або зазначений датчик.

StarLine R6

Підкапотний блок StarLine R6

Ситуативний приклад

Більшість автовласників воліють обирати температуру -10 °C, по досягненню якої двигун самостійно включається в будь-який час, помітно зменшуючи ймовірність виходу з ладу.

Періодичний автозапуск

У налаштуваннях програми StarLine присутня функція інтервального запуску двигуна з періодичністю від 2 до 24 годин.

Ситуативний приклад

У найбільш морозні дні, коли машина відстоюється в гаражі або на стоянці, можна вибрати періодичність в 5 годин, аби підтримувати робочий стан двигуна.

Автозапуск за напругою АКБ

Автоматичний запуск двигуна за напругою не дасть акумулятору розрядитися в період тривалої стоянки, навіть якщо Ви забули вимкнути електроніку або фари.

Запуск за напругою доступний у діапазоні від 10В до 12.5В, де один крок дорівнює 0.1В.

Обмеження і нюанси функції автозапуску в системах StarLine

Виробник передбачив 2 важливих обмеження, при яких блокується автоматичний запуск двигуна:

 • за припустимою температурою двигуна, аби уникнути перегріву;
 • за рівнем палива, обираючи максимально можливий (низький) показник у літрах або відсотках (залежить від авто): від 3 до 30.

Запам'ятайте головний нюанс, якого не слід боятися – дистанційний запуск іноді блокує спроби відкриття машини власником. Вам просто необхідно почекати пару хвилин.

Крім того, на брелоку й в додатку зображується зворотний відлік автозапуску, якщо Ваш графік несподівано зрушився.

Автосигналізації StarLine з функцією автозапуску

StarLine A97 BT 3CAN+4LIN GSM GPS

Автосигналізація StarLine A97 BT 3CAN+4LIN GSM GPS

Головна хитрість асортименту СтарЛайн криється в його простоті та систематизації. Визначити наявність автозапуску в сигналізації допоможе перша цифра в назві – повинна бути 9 (StarLine A93, StarLine A97, StarLine S96 тощо).

Однак автозапуск доступний і для систем 6/7 покоління, назва яких починається 6-ою, але за однієї умови: транспорт підтримує запуск двигуна по CAN-шині.

Коректний вибір і встановлення – основоположні умови ефективності

Умови автозапуску StarLine є частою темою для інтересу автовласників. І розібравши головне питання, вкотре акцентуємо на людському факторі, який вирішує результат встановлення всього охоронного комплексу.

Позбутися неприємних наслідків на шляху до додаткового функціоналу комфорту допоможуть фахівці інтернет-магазину StarLine, чий досвід вже складно вирахувати кількістю успішних проектів.

Пам'ятайте про необхідність реалізації «програми нейтраль», без якої завести двигун дистанційно або автоматично не вийде. Якщо авто з МКПП – коробка повинна перебувати в нейтральній передачі з затягнутим ручником (щонайменше на один поділ), а якщо АКПП – Parking.