Автосигналізація на Toyota RAV4 2019-2021 рр. – надійний захист від фахівців StarLine

02 серпня 2021

Ніяких компромісів з Toyota RAV4 – машина створена бути керованою, а дизайн виділятися. Виникає відчуття, що японцям підвладне все: характер справжнього кросовера, унікальний стиль і сучасні технології, які втілюють найсміливіші бажання автомобілістів. Тому справжність високої популярності RAV4 в Україні не піддається сумнівам.

Однак Toyota приваблює не тільки підкорювачів доріг, але й власників обладнання для викрадення. Зруйнувати цю тенденцію, або хоча б уберегти конкретно свій автомобіль, можна за допомогою якісного охоронного обладнання.

 • Причини викрадення Toyota RAV4 в Україні:
 • Рекомендовані охоронні системи від StarLine;
 • Нюанси встановлення та реалізації функціоналу на сигналізації для Тойота РАВ4;
 • Додатковий захист від викрадення Toyota – пропоновані варіанти обладнання.
Причини викрадення Toyota RAV4 в Україні – оцінка поточної ситуації

«Чорний ринок» – всього два слова, але скільки проблем і негативних емоцій в автомобілістів. І зрозуміти їх досить легко, адже американські машини активно підтримують попит на запчастини, що вже провокує зловмисників зламувати, розбирати або викрадати автомобілі.

Наочно простежується невтішна тенденція в будь-якій зі статистик, де фігурує Toyota RAV4, а саме – в кожній другій. І недосконалість штатного захисту лише сприяє таким несанкціонованим діям. Наприклад, функція безключового доступу підкоряється ретрансляторам штатного ключа, які наразі відкрито продаються в інтернеті.

Варто придивитися і до більш примітивних методів вандалізму – розбитого бокового скла, що дозволяє розблокувати двері й дістатися до вмісту салону.
Створення необхідного рівня захисту авто – зобов’язання кожного власника Toyota RAV4.

Рекомендовані охоронні системи від StarLine

Відсутність суворих правил та обмежень у побудові захисту від викрадення Toyota RAV4 передбачає свободу вибору для власників. Однак фахівці StarLine, зі свого боку, радять розглянути наступні системи:StarLine S66 V2 BT 2CAN+4LIN GSM


Охоронні системи StarLine S96 рекомендується встановлювати власникам машин на гарантії, які довірять монтаж майстрам з автосалону. Автозапуск у цій сигналізації для Тойота реалізується повноцінно через силовий модуль StarLine.

StarLine S66 варто розглянути власникам авто без офіційного гарантійного обслуговування, і зокрема тим, хто збирається встановлювати систему у свого перевіреного майстра. Пов’язана ця рекомендація з можливістю реалізувати автозапуск по CAN-шині в автосигналізації на Toyota RAV4, чим не люблять займатися салони.

Гнучкі можливості доопрацювання сигналізацій для Тойота РАВ4

Модульна архітектура передбачає подальше укомплектування кожної із запропонованих систем, що дозволить зменшити фінансовий тиск або оцінити реальну необхідність у додатковому функціоналі.

 • Автозапуск, що базово присутній в сигналізаціях для Тойота РАВ4 StarLine S96, можна окремо доставити в StarLine S66. Достатньо лише купити модуль StarLine СТАРТ R;
 • Бажання керувати брелоком, попри підвищену надійність мережі GSM, можна реалізувати на всіх системах, використовуючи комплект управління брелоком;
 • Можливості GPS-модуля для багатьох стають цінним придбанням. Якщо в автосигналізації на Toyota RAV4 StarLine S96 GSM-GPS цей модуль передбачений з самого початку, то в останні дві системи його можна додати;
 • Зовнішній мікрофон для прослуховування салону автомобіля доступний всім 3 системам.

Нюанси встановлення та реалізації функціоналу на сигналізаціях для Тойота РАВ4

Комплектації автомобіля Тойота РАВ4 (2019-2021 рр.) налічують 3 варіанти: ключ, кнопка старт-стоп і гібрид. Кожен з них має свої нюанси та особливості при монтажі охоронної системи, з якими власнику варто ознайомитися заздалегідь.

Заборона запуску та блокування по CAN-шині

Гібрид не передбачає цю можливість, але завжди є запасний варіант – аналогова реалізація. Однак альтернативне під’єднання вимагає професіоналізму установника, адже не всі ланцюги піддаються блокуванню.

Блокування keyless по CAN-шині

В автомобілях з кнопкою старт-стоп і гібридах з аналогічною кнопкою присутня можливість блокування keyless по CAN-шині, чого немає в машинах з ключем. Працює цей функціонал лише при постановці в охорону брелоком/міткою/додатком StarLine.

Фахівці із захисту авто від викрадення наполегливо рекомендують використовувати аналогове блокування keyless, але якщо Ваш установник не впевнений у можливостях такої реалізації, то завжди можна повернутися до CAN-шини.

Запуск двигуна по CAN-шині

Транспорт гібрид/з кнопкою старт-стоп передбачає запуск двигуна без використання силового модуля.

Керування штатною системою охорони

Усі комплектації виключають можливість відмикання/замикання центральних замків з постановкою/зняттям штатної системи з охорони. А значить – StarLine відімкне ЦЗ, але штатна сигналізація перейде в режим тривоги. Однак Ви можете використовувати комфортний Slave-режим.

Керування клаксоном за CAN-шиною

Власники гібридів можуть використовувати клаксон замість або додатково до сирени в момент спрацювання сигналізації.

Відчинення багажника

 • Повноцінно функціонує можливість відчинення багажника тільки на ключових машинах;
 • У комплектації з кнопкою старт-стоп у момент відчинення багажника (з мобільного додатку або брелока StarLine) буде спрацьовувати штатна сигналізація;
 • На гібридах знадобиться провести процедуру «навчання», але штатна сигналізація продовжить спрацьовувати.
Уникнути активації тривоги штатної системи допоможе тільки зняття з охорони заводським брелоком. Причина – сигналізації на Тойота РАВ4 від StarLine не вміють керувати штатною системою захисту автомобіля.

Режим Slave

Стандартний режим Slave StarLine доступний у всіх комплектаціях. Однак у гібридних машинах є Slave за багажником – відчинення багажника кнопкою супроводжується зняттям з охорони StarLine.

Більш детальна інформація щодо режиму Slave представлена в статті «Super Slave StarLine – плата за комфорт безпекою?»

Функції комфорту в автосигналізаціях на Toyota RAV4

 • Автоматичне вимкнення світла в салоні при постановці в охорону – в комплектації гібрид;
 • Підігрівання сидінь є у гібридній комплектації;
 • Валідатор (вторинна авторизація) присутня скрізь, різниця тільки в розміщенні кнопок для введення PIN-коду;
 • Дотягування скла на авто з ключем працює лише при увімкненому запалюванні, тому установнику необхідно буде попередньо під’єднатися до нього для імітації роботи при постановці в охорону;
 • Керування дзеркалами реалізується виключно на гібридах, але складатися вони будуть під час постановки в охорону, а розкладатися – при вмиканні запалювання;
 • Додаткові можливості штатного брелока пропонують запрограмувати запуск двигуна потрійним натисканням на кнопку «Поставити в охорону» (замочок), реалізується за допомогою силового модуля автозапуску StarLine.

!Важливо Офіційна прошивка для американської Toyota RAV4 відсутня, проте установники успішно використовують європейську версію.

Обмеження є тільки для автомобілів з системою SOS (спеціальною кнопкою в стелі), в яких реалізація автозапуску дуже ускладнена, тому, найімовірніше, знадобиться ховати ключ в салоні.

Додатковий захист від викрадення Toyota – пропоновані варіанти обладнання

Побудова охоронного комплексу – єдине ефективне рішення для боротьби зі спробами злому та викрадення, задіюючи технічні можливості одразу декількох компонентів. Крім автосигналізації на Toyota RAV4, фахівці пропонують розглянути:

 • модельний замок капота – надійний захист двигуна, всього підкапотного простору та його вмісту;
 • маяк StarLine М15 – закладка для оперативного реагування на зняття навісного обладнання, додатково полегшуючи його пошуки;
 • радіореле R6 – пристрій який блокує двигун для запобігання викраденню, керуючи замком капота.

Якісний захист Toyota RAV4 від викрадення – завдання професіоналів

Результат роботи охоронного комплексу першочергово залежить від коректності вибору сигналізації для Тойота РАВ4, як і додаткового обладнання, а також правильного встановлення. Кожне із завдань допоможуть вирішити досвідчені фахівці інтернет-магазину «StarLine», враховуючи вразливі місця автомобіля та поширені способи викрадення.

! Власникам нової охоронної системи важливо запам’ятати екстрений код зняття з охорони для оперативного виправлення можливих помилок: активація сирени в центрі міста, зачинення ключів в авто тощо.

Код складається з 4 цифр, які можна знайти на червоній карті власника або листку-вкладці!

P.S. YouTube поповнився цікавим оглядом від нашого партнера, який дуже доступно розглянув охоронну систему StarLine S96 V2 BT 2CAN+4LIN GSM/GPS.