Сигналізації для автомобілів з кнопкою старт-стоп: нюанси встановлення

09 серпня 2021

Функція безключового доступу, як і запуску двигуна з кнопки, систематично з’являється в нових моделях, складаючи вже переважну більшість серед комплектацій на сучасному автомобільному ринку.

Феномен цей пояснюється підвищеним комфортом для водіїв, однак зловмисники теж знаходять позитивні для себе моменти, наприклад, технічну вразливість у захисті такого транспорту. Отже, питання вибору сигналізації для автомобілів з кнопкою старт-стоп не змусить себе чекати. Але спочатку варто ознайомитися з характерними особливостями побудови захисту.

Нюанси встановлення сигналізації для автомобілів з кнопкою старт-стоп

М’яка посадка з кнопкою старт/стоп

Функціонал передбачає наступний алгоритм роботи – власник автоматично або дистанційно запускає двигун, підходить до авто, знімає з охорони, сідає в салон, їде (без додаткових маніпуляцій).

Реалізація функції автозапуска виключає можливість м’якої посадки на автомобілях з кнопкою старт-стоп і безключовим доступом (keyless).

Причина: в момент запуску двигуна заводський алгоритм блокує keyless, щоб зловмисники не могли висадити водія з салону в заторі, наприклад.

Аналогічного принципу дотримується також автозапуск: активація автозапуску – дотик до keyless – відсутність реакції. Тому установники програмують деактивацію двигуна при розпізнаванні мітки.
Обхід іммобілайзера на кнопці старт стоп – особливості реалізації

Власникам автомобілів, на яких не передбачено iKey, знадобиться обхідник StarLine BP-06. Запропоноване обладнання має можливість подачі живлення безпосередньо на ключ/чип, виправдовуючи свою вартість.

Однак присутні ще й супутні витрати. Створення дубліката ключа-чіпа стане досить дорогим задоволенням для власників авто на кнопці старт-стоп, вимагаючи не менше 100$. А в цей час звичайні ключові машини можуть обмежуватися сумою в 800-2 000 грн.

Зауважте, що Вам потрібен не повноцінний працездатний ключ, а лише його чип. Багато хто втрачає на цій помилці значні суми, аж до 200$.

Певні марки можуть піднести не зовсім приємні сюрпризи своїм власникам, маючи ключ особливої форми та алгоритму роботи. Так, ключ-карту Peugeot або лазерний ключ рибку Mercedes не вийде просто покласти в обхідник. Тут потрібна майстерність установників, щоб розпаювати ключ. Коректне виконання може гарантувати вельми вузьке коло професіоналів, чиї послуги відповідно оцінюються.StarLine BP 06Блокування штатного радіоканалу в сигналізаціях для автомобілів з кнопкою старт-стоп

Виробники люблять додатково обладнати розглянутий транспорт безключовим доступом, змушуючи автомобілістів робити блокування штатного радіоканалу.

Алгоритм під’єднання автозапуску на кнопці старт стоп

Здебільшого, коли реалізується обхід штатного іммобілайзера iKey, запуск двигуна через кнопку старт-стоп зробити не можна. Тут доводиться використовувати альтернативний варіант під’єднання – по силі.

Якщо в стандартних умовах з ключовим обходом установник просто під’єднується до кнопки, щоб сигналізація передавала команду на автозапуск та імпульс на обхідник, активувала ключ, імітувала натискання кнопки і заводила двигун. То в нашому випадку береться силовий модуль, який під’єднується до всіх виконавчих елементів двигуна: стартер, запалювання, друге запалювання тощо.

На практиці все ж зустрічаються виняткові випадки використання простого алгоритму імітації натискання кнопки, але з певною послідовністю сигналів і їх тривалістю.

Реалізація режиму «Антипограбування» на авто з кнопкою старт-стоп

Блокування двигуна на ключових машинах відбувається з вимкненням запалювання. Однак не весь транспорт з кнопкою старт-стоп здатен заглушити двигун натисканням кнопки в ходу, для чого потрібен інший шлях блокування.

Більш наочно ситуація представлена в наступних прикладах:

  • машина їде 20 км/год – водій повернув ключ – машина заглухла;
  • машина їде 20 км/год – водій натиснув кнопку – по CAN-шині визначається рух на швидкості – двигун не активується.

Отже, реалізація блокування в режимі «Антипограбування» вельми ускладнена.

Можливості сигналізації для автомобілістів з кнопкою старт-стоп

Не варто відразу вдаватися в паніку або розпач, навпаки, функціональні можливості автомобілів з кнопкою старт-стоп перекривають одноразові витрати й труднощі монтажу.

Переконатися у вищесказаному дозволить особисто автомобіль Toyota RAV 4, а саме стаття «Автосигналізація на Toyota RAV4 2019-2021 рр. – надійний захист від фахівців StarLine».

Провести точну оцінку всіх ризиків і витрат допоможуть фахівці інтернет-магазину «StarLine», детально розглядаючи особливості кожного автомобіля. Консультація доступна в будь-якому зручному форматі – онлайн, в телефонному режимі або особисте відвідування магазину.