GPS GSM маяки – самостійні пристрої для визначення місцезнаходження автомобіля у певний момент з можливістю ефективного моніторингу його місцезнаходження. Однак виникає логічне питання: як обрати найвідповідніший варіант для своїх завдань?
Наша стаття допоможе зробити правильний вибір та купити GPS GSM маяк StarLine для власних потреб.
Типи маяків
Існують два основні типи маяків:
- GSM/GPS маяк-закладка;
- GSM/GPS маяк-трекер.
Маяк-закладка більшу частину часу проводить у повністю вимкненому стані, виходячи на зв’язок лише у зазначений час за будильником. В результаті зникає небезпека виявлення встановленого пристрою за допомогою GSM сканера.
Враховуючи відсутність дротів живлення в такому випадку можна говорити про максимально приховане розміщення пристрою. Остання надія автомобіліста у випадку викрадення транспортного засобу – навіть у ситуації, якщо відібрали брелоки або ключі від авто.
Погляньмо на інший тип маяків. Зокрема, трекери є пристроями, які завжди залишаються активними. За рахунок цього вони надають траєкторію руху транспортного засобу в режимі онлайн.
Однак варто пам’ятати, що моніторинг потребує солідного енергоспоживання. Тому відбувається підключення пристроїв цього типу до бортової мережі автомобіля. Через це помітно знижується загальна кількість можливих варіантів для прихованого монтажу.
Такі маяки StarLine широко використовуються з метою моніторингу доволі великих автопарків або термінового реагування за спроб несанкціонованого доступу в автомобіль, на мотоцикл або човен.
Компанія StarLine наразі має 4 маяки:
- StarLine M15 ECO - маяк-закладка;
- StarLine M17 - маяк-трекер с додатковим вх/вих;
- StarLine M66 - маяк-трекер с функціоналом імобілайзера;
- StarLine M18 - маяк-трекер.
Усі вони пропонуються із вбудованим датчиком руху, антеною та платою GSM. Однак нас у першу чергу цікавлять відмінності у їхній роботі та комплектації:
Моделі M15ЕСО та M17 між собою відрізняються лише тим, що у M17 є 4 дроти. Два дроти це живлення («+» та «-»), а два інші – вхід та вихід. На вхід, зокрема, можна підключити сирену (під час її спрацювання Маяк М17 надсилатиме смс), а на вихід – блокування ланцюга (відправили смс – реле замкнулося/розімкнулося).
Серед основних відмінностей М66 у порівнянні з М17 слід виокремити:
- Функція ВТ;
- Діагностика авто (необхідна перевірка підтримки за CAN);
- Передача інформації про поточний пробіг авто (необхідна перевірка підтримки за CAN);
- Інформація про рівень палива (необхідна перевірка підтримки за CAN);
- Аналогове блокування за відсутності мітки;
- Блокування iCAN (необхідна перевірка підтримки за CAN);
- Відсутнє вбудоване резервне живлення, однак можливе USB підключення до PowerBank;
- Підключення до підкапотного модуля StarLine R6 за радіоканалом (реалізація блокування двигуна за відсутності мітки та управління замком капоту).
М18 є практично повним аналогом М17, але у більш компактному виконанні, без резервного живлення, без вх/вих, однак з роз’ємом USB.
Пропонуються дві комплектації М66:
- S – без міток у комплекті постачання;
- M – з двома ВТ-мітками авторизації у комплекті.
Підбиваючи підсумки
Дуже сподіваємося, що наведена у статті інформація стане цінним помічником й посприяє найкращому вибору для особистих завдань. У випадку виникнення додаткових питань з вибором рішень для особистих вимог можете звернутися за консультацією сертифікованих менеджерів StarLine Україна за вказаними на сайті контактами. Купити сигналізацію на авто або підібрати трекер стає набагато простіше завдяки персональним рішенням для кожного проекту.